Novinky‎ > ‎

Další lokality neznámých fotografií určeny

přidáno: 24. 5. 2015 6:38, autor: Dimitrij Tjunikov   [ aktualizováno 25. 5. 2015 5:42 ]
Pan Václav Balík určil lokality na dalších třech fotografiích ze sekce "Neidentifikované snímky", z nichž dvě nyní zveřejňujeme. Třetí snímek z místní oblasti v údolí Mže dodáme v brzké době (jakmile pořídíme současnou srovnávací fotografii).

Na první dvojici snímků se nám naskýtá pohled na obec Křivce ležící severně od Bezdručic. Kopec v pozadí je Stěrský vrch (Tepelská pahorkatina), vlevo dole vykukuje střecha Českého mlýna v údolí Nezdického potoka. Na současném snímku se nenechte mýlit tím, že Stěrský vrch není podobnou dominantou, jako je tomu na snímku původním. Díky odlišné ohniskové vzdálenosti přístrojů se kopec jeví jako větší a tak není v záběru celý. I stanoviště fotografa nebude pravděpodobně totožné, byť azimut pořízení snímku je zhruba stejný.

   

Druhý snímek zobrazuje nějakou (patrně církevní) slavnost v obci Přimda, pod zříceninou stejnojmenného hradu. Většina žen na snímku má chodský kroj (bílé šátky). Pan Balík se domnívá, že na zobrazených praporech (vzhledem k jejich lemu) bude něco, co se váže k českým zemím a na levém praporu by mohl být v kruhu starý znak Přimdy - s ohledem na rozlišení snímku se to samozřejmě nedá s určitostí potvrdit. Na druhé fotografii je zobrazena předválečná Přimda - šipka zobrazuje přibližně místo, kde slavnost probíhala.

   

Obě fotografie byly přesunuty ze sekce "neidentifikováno" do alba "Identifikované snímky" a opatřeny příslušnými popisky.